Outsourcing i kolokacja
infrastruktury IT

            

Outsourcing

Alternatywą dla rozbudowy własnych zasobów informatycznych jest korzystanie z Centrum Przetwarzania i Przechowywania Danych.

Data Center Eximo Project pozwala oszczędzić firmie koszty związane z budową lub rozbudową koniecznej i kosztownej infrastruktury IT. Wszystkie nasze projekty realizowane są w oparciu o indywidualnie dopasowane umowy SLA gwarantujące jakość świadczonych usług.

Eximo Project

Kolokacja

Eximo Project oferuje powierzchnię Data Center pod usługę kolokacji sprzętu i usług informatycznych. Umieszczenie urządzeń klienta w bezpiecznej i profesjonalnej serwerowni daje gwarancję wysokiej dostępności systemów. 

Nowoczesna serwerownia mieszcząca się w Bydgoszczy, spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i poufności danych, gwarantując naszym Klientom wysoki poziom usług. Zastosowana technologia znanych i niezawodnych producentów oraz lokalizacja wpływa na odczuwalną szybkość dostępu.

Eximo Project

Kilkuwarstwowy
poziom
gwarantowanego
zasilania:

 • Zasilanie z dwóch niezależnych podstacji.
 • dwa niezależnie systemy zasilania UPS zabezpieczające centrum danych przed chwilowymi zanikami napięcia.
 • nowoczesny, automatyczny agregat prądotwórczy zapewniający nieprzerwane zasilanie wszystkim urządzeniom.

 • Kontrola dostępu i ochrony

Dostęp do serwerów mają wyłącznie pracownicy, zajmujący się infrastrukturą techniczną i posiadający karty dostępowe. Centrum danych objęte jest także systemem monitoringu, a nad jego bezpieczeństwem całodobowo czuwa profesjonalna agencja ochrony.

 • Systemy klimatyzacyjne

Zapewnienie odpowiedniej klimatyzacji pomieszczeń jest kluczowe dla poprawności działania urządzeń technicznych i bezpieczeństwa danych. Centrum danych posiada redundantną klimatyzację oraz podłogi antystatyczne. W pomieszczeniach utrzymywana jest stała temperatura 21°C i wilgotność powietrza na poziomie 25 %. Dodatkowo pomieszczenia zabezpieczone są środkiem gaśniczym FM-200, który jest obojętny dla urządzeń elektronicznych

 • Monitoring dostępności 24h

Wszystkie usługi objęte są̨ stałym monitoringiem, który bardzo szybko wychwytuje wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu usług, łączy oraz serwerów. Dzięki temu możemy natychmiast zareagować zanim odczują zmiany użytkownicy.

 • Opieka techniczna 24h

Niezależnie od dnia tygodnia czy godziny, przy serwerowni zawsze pracują technicy, którzy są w stanie zająć się każdym problemem. Awaria usług w samym środku nocy nie powoduje konieczności czekania na reakcję do godzin porannych. Działamy natychmiast.

 • Łącza o wysokiej przepustowości

Dwa niezależne łącza internetowe czołowych polskich operatorów o przepustowości 700 Mbit/s każde. Routery BGP zapewniają pełną redundancję łączy i minimalizują wpływ awarii na działanie usług u pojedynczych operatorów.

 • Niezawodność

W celu zapewnienia ciągłości działania, wszystkie urządzenia sieciowe, serwerowe i macierze dyskowe są zdublowane. W razie awarii cała obsługa może być przekazywana do bliźniaczego urządzenia zapasowego. Czasy przełączeń wynoszą kilka sekund. Wykorzystujemy technologie takich potentatów rynku jak Cisco, Dell, Juniper, Vmware, F5 Networks.


Usługi świadczone w ramach outsourcingu:

 • Rozwiązania sieciowe (LAN,WAN)

Proponujemy pełen zakres rozwiązań, które stanowią podstawę efektywnego funkcjonowania każdego systemu informatycznego w przedsiębiorstwie. Naszymi partnerami są renomowani producenci, oferujący jedynie sprawdzone i optymalnie dobrane rozwiązania technologiczne.

 • Infrastruktura serwerowa

Oferujemy optymalne rozwiązania sprzętowe obejmujące pomoc przy doborze właściwych parametrów sprzętu, konfigurację, wczesne wsparcie powdrożeniowe oraz bieżącą obsługę infrastruktury.

 • Systemy archiwizacji

Jesteśmy świadomi wagi danych, które przekazują nam klienci. Dzięki profesjonalnemu systemowi archiwizacji i zaawansowanym rozwiązaniom do tworzenia kopii zapasowych, gwarantujemy pełny i bezpieczny dostęp do gromadzonych informacji.

 • Stacje robocze i terminale

Oferujemy sprzęt komputerowy sprawdzonych producentów uwzględniający indywidualne potrzeby klientów w zakresie konfiguracji i wydajności. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór komputerów osobistych jak i wydajnych terminali klienckich z obsługą multimediów przeznaczonych do obsługi środowisk zwirtualizowanych oraz pracy w chmurze.

 • Systemy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo informatyczne to jeden z priorytetów w działalności Eximo Project. Kwestie bezpieczeństwa danych traktujemy bezkompromisowo, dlatego też przed każdym wdrożeniem przygotowujemy koncepcję zabezpieczenia infrastruktury informatycznej klienta obejmującą możliwe rodzaje zagrożeń na poziomie systemów, aplikacji i sieci.

 • Komunikacja IP (tele i wideokonferencje, telefonia IP)

Oferujemy państwu nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne, których zastosowanie pozwala na wydajną obsługę połączeń w ruchu przychodzącym i wychodzącym. Oferowany przez nas system w pełni zaspokaja potrzeby małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a jego integracja z istniejącą infrastrukturą IT jest łatwa do przeprowadzenia.